Ukrayna Aile Birleşimi

Bu vize Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Ukrayna’da 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizedir. Bu vize Ukrayna vatandaşı olan kişilerin aile ferdi (eşi, 18 yaş altı çocukları, 18 yaşın altında eşin çocukları) olup, Ukrayna’da uzun dönem oturmak isteyen kişiler içindir.

Ukrayna vatandaşı biriyle evlilik planlayan kişilerin bu vizeye başvurmadan önce evlilik için gerekli başvuruları tamamlaması gerekmektedir. Evlilik Türkiye’de yapılabildiği gibi, Ukrayna’da da evlilik yapılabilmektedir.

Ukrayna Aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar

 1. Pasaport aslı (Vize bitim tarihinden itibaren en az 9 ay geçerliliği olan pasaport)
 2. 2 adet fotoğraf
 3. Evlilik cüzdanının aslı ve fotokopisi
 • Türk makamları tarafından verilen evlilik cüzdanı olması durumunda; kaymakamlıktan apostilli evlilik cüzdanının Ukraynacaya çevirisinin noter suret aslı konsolosluk makamında kalacak şekilde hazırlanacaktır.Anlaşmalı tercümanımız tarafından apostil ve tercüme hizmeti verilebilmektedir.
 • Ukrayna Makamları tarafından verilen evlilik cüzdanı olması durumunda; konsolosluk makamı evlilik cüzdanının aslını görüp fotokopisini kendileri online form ve diğer belgelerle birlikte kabul edeceklerdir.
 1. Evlilik vizesi 90 gün çok girişli olarak düzenlenir. Ukrayna’ya girdikten en geç 90 gün içinde oturma iznini almaya zorlamak için eskisi gibi 1 yıl 1 giriş verilmez.
 2. Vize süresini kapsayan 90 günlük seyehat sağlık sigortası aslı (Firmamız tarafından temin edilir.)
 3. Online formun doldurulabilmesi için yolcunun Türkiye ikamet adresi, cep telefon numarası, email adresi ve var ise iş irtibat bilgileri gerekmektedir.
 4. Ekte örneği bulunan dilekçe eşi tarafından hazırlanıp imzalanan belgenin çıktısını evraklar arasında sunulması tavsiye edilir.
 5. 8- Ukrayna vatandaşı eşe ait pasaport ve kimlik fotokopileri ve Ukrayna adres irtibat bilgileri
 6. Vize işlemleri sırasında konsolosluğa gelip imza atmayacak, vize işlemlerinin kargo ile yapılmasını isteyen pasaport sahipleri tarafımıza Türkiye’deki ya da Ukrayna’daki noterlerden vekaletname düzenlemeleri ve asıllarını sunmaları gerekmektedir.