El değmemiş doğası ve saklı hazineleriyle Ukrayna

Doğu Avrupa’nın en büyük ülkelerinden olan Ukrayna; eğlence hayatından eşsiz doğasına, tarihi zenginliklerinden mistik atmosferine kadar eşsiz bir rotasyondur. Başkent Kiev ve son yıllardan gittikçe popüler olmaya başlayan Lviv, Ukrayna gezisinin ilk duraklarından olacaktır… Üstelik Ukrayna en ekonomik turizm merkezlerinden… İşte Ukrayna’da mutlaka görülmesi gereken mekanlar…

Old Town / Lviv
Bir kültür şehri olan Lviv, Ukrayna’nın en gözde şehirlerindendir. Şehrin Old Town (Eski Şehir) diye anılan bölgesinde tarihi binalar ile güzel yemekler yiyebileceğiniz restoranlar ve alışveriş yapabileceğiniz çarşılar bulunmakta.

Dormition Katedrali / Lviv
Old Town bölgesinde yer alan ve XIII. yüzyıldan kalma mimari özelliklere sahip olan Dormition Katedrali büyüleyici güzelliğiyle her saat turist kalabalığına sahip cazibe merkezlerinin başında yer almakta.

St. Yura Kathedrali / Lviv
Yura Kathedrali, farklı mimari yapısı ve şehri kuş bakışı gören konuma ile Lviv kentinin en eşsiz yapılarından biridir. Katedral, üç binadan oluşmakta ve rokoko mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Rodina Mat / Kiev
Nazi savaşı anıtı olarak bilinen Rodina Mat heykeli, Kiev’in en güzel anıt parklarından biridir. Gösterişli bir yapıda olan heykeli görmeden Ukrayna turunuzu tamamlamayın.

Aziz Andrew Kilisesi / Kiev

Kiev’in en ünlü kiliselerinden olan Aziz Andrew, eşsiz yapısı ile gezenleri kendine hayran bırakan bir mekandır. Uzviz yokuşunda bulunan bu gösterişli kilisenin çevresinde yer alan hediyelik eşya mağazalarından yakınlarınız için hediyeler satın alabilirsiniz.

Khreshchatyk Caddesi / Kiev
Khreshchatyk Caddesi, Kiev’in en popüler, en canlı ve en güzel yerlerindendir. Farklı damak tadlarına uygun restoran ve kafeler, ünlü markaların mağazaları ve gösterişli binaları ile Khreshchatyk Caddesini gezmeden Türkiye’ye dönmeyin.